Indiana high school football schedule for Friday, Sept. 8

Adams Central    at    Jay County    7:00 pm     
Alexandria    at    Frankton    7:00 pm     
Anderson    at    Marion    7:00 pm     
Anderson Prep Academy    at    Indianapolis Shortridge    7:00 pm     
Andrean    at    Hammond    8:00 pm     
Angola    at    West Noble    7:00 pm     
Attica    at    Rockville    7:00 pm     
Bellmont    at    Norwell    7:00 pm     
Ben Davis    at    Center Grove    7:00 pm     
Benton Central    at    Lafayette Central Catholic    7:30 pm     
Birmingham Rice (Mich.)    at    Elkhart Central    7:00 pm     
Blackford    at    Oak Hill    7:00 pm     
Bloomington North    at    Bloomington South    7:00 pm     
Bluffton    at    Woodlan    7:00 pm     
Boone Grove    at    Lake Station    8:00 pm     
Boonville    at    Harrisburg (Ill.)    8:00 pm     
Bowman Academy    at    Gary West    8:00 pm     
Bremen    at    Triton    7:00 pm     
Brownsburg    at    Avon    7:00 pm     
Calumet    at    Griffith    8:00 pm     
Carmel    at    Pike    7:00 pm     
Carroll (Flora)    at    Sheridan    7:30 pm     
Castle    at    Evansville Bosse    8:00 pm     
Centerville    at    Cambridge City Lincoln    7:00 pm     
Charlestown    at    North Harrison    7:00 pm     
Clarksville    at    Providence    7:00 pm     
Clinton Central    at    Frontier    7:30 pm     
Cloverdale    at    Cascade    7:00 pm     
Columbia City    at    Huntington North    7:00 pm     
Columbus East    at    Jennings County    7:00 pm     
Columbus North    at    Franklin Central    7:00 pm     
Concord    at    Wawasee    7:00 pm     
Connersville    at    South Dearborn    7:00 pm     
Covenant Christian    at    Fremont    7:30 pm     
Crawford County    at    Rock Creek Academy    7:00 pm     
Crown Point    at    Lake Central    8:00 pm     
Culver    at    West Central    7:00 pm     
Culver Academy    at    Western    7:30 pm     
Danville    at    Crawfordsville    7:00 pm     
Delphi    at    Indianapolis Washington    7:30 pm     
East Central    at    Franklin County    7:00 pm     
East Noble    at    DeKalb    7:00 pm     
Eastern (Pekin)    at    Silver Creek    7:00 pm     
Eastern Greene    at    Mitchell    7:00 pm     
Eastern Hancock    at    Indianapolis Broad Ripple    7:00 pm     
Eastside    at    Churubusco    7:00 pm     
Edgewood    at    Owen Valley    7:00 pm     
Edinburgh    at    Switzerland County    7:00 pm     
Elwood    at    Mississinewa    7:00 pm     
Evansville Harrison    at    Evansville North    8:00 pm     
Evansville Memorial    at    Evansville Mater Dei    8:00 pm     
Evansville Reitz    at    Evansville Central    8:00 pm     
Fairfield    at    Niles (Mich.)    7:00 pm     
Fort Wayne Concordia    at    Fort Wayne Luers    7:00 pm     
Fort Wayne North    at    Fort Wayne Wayne    7:00 pm     
Fort Wayne Northrop    at    Carroll (Fort Wayne)    7:00 pm     
Fort Wayne South    at    Fort Wayne Snider    7:00 pm     
Fountain Central    at    Covington    7:00 pm     
Frankfort    at    Southmont    7:00 pm     
Garrett    at    Lakeland    7:00 pm     
Gibson Southern    at    Henderson County (Ky.)    8:00 pm     
Goshen    at    NorthWood    7:00 pm     
Greencastle    at    South Putnam    7:00 pm     
Greenfield-Central    at    Pendleton Heights    7:30 pm     
Hamilton Heights    at    Tipton    7:00 pm     
Hamilton Southeastern    at    Fishers    7:00 pm     
Hammond Clark    at    Lowell    8:00 pm     
Hammond Gavit    at    Highland    8:00 pm     
Hammond Morton    at    Munster    8:00 pm     
Hammond Noll    at    South Central (Union Mills)    8:00 pm     
Heritage    at    South Adams    7:00 pm     
Heritage Christian    at    Indianapolis Arlington    7:00 pm     
Homestead    at    Fort Wayne Dwenger    7:00 pm     
Indian Creek    at    Brown County    7:00 pm     
Indianapolis Cathedral    at    Indianapolis Chatard    7:30 pm     U. of Indianapolis
Indianapolis Howe    at    Guerin Catholic    7:00 pm     
Indianapolis Lutheran    at    Oldenburg Academy    7:00 pm     Earlham
Indianapolis Northwest    at    Indianapolis Manual    7:00 pm     
Indianapolis Scecina    at    Beech Grove    7:00 pm     
Indianapolis Tindley    at    Indiana Deaf    7:00 pm     
Jasper    at    Heritage Hills    8:00 pm     
Jeffersonville    at    Madison    7:00 pm     
John Glenn    at    Jimtown    7:00 pm     
Kokomo    at    McCutcheon    6:00 pm     
LaPorte    at    Chesterton    8:00 pm     
Lawrence North    at    North Central (Indianapolis)    7:00 pm     
Lawrenceburg    at    Greensburg    7:00 pm     
Linton-Stockton    at    North Vermillion    7:00 pm     
Logansport    at    Indianapolis Tech    7:00 pm     
Madison-Grant    at    Eastbrook    7:00 pm     
Martinsville    at    Decatur Central    7:00 pm     
Michigan City    at    Valparaiso    8:00 pm     
Mishawaka Marian    at    South Bend Riley    7:00 pm     
Monrovia    at    Triton Central    7:00 pm     
Mooresville    at    Greenwood    7:00 pm     
Mount Carmel (Ill.)    at    Princeton    8:00 pm     
Mount Vernon (Fortville)    at    New Palestine    7:30 pm     
New Albany    at    Bedford North Lawrence    7:00 pm     
New Haven    at    Leo    7:00 pm     
New Prairie    at    South Bend Washington    7:30 pm     
Noblesville    at    Westfield    7:00 pm     
North Decatur    at    North Central (Farmersburg)    7:30 pm     
North Judson    at    Knox    8:00 pm     
North Knox    at    Wood Memorial    7:30 pm     
North Miami    at    Southwood    7:00 pm     
North Montgomery    at    Lebanon    7:00 pm     
North Newton    at    Kankakee Valley    8:00 pm     
North Posey    at    Southridge    8:00 pm     
Northeastern    at    Hagerstown    7:00 pm     
Northfield    at    Tippecanoe Valley    7:00 pm     
Northridge    at    Plymouth    7:00 pm     
Northwestern    at    Lewis Cass    7:00 pm     
Orchard Lake St. Mary's (Mich.)    at    Penn    7:00 pm     
Osceola Grace    at    Gary Roosevelt    8:00 pm     
Paoli    at    Perry Central    7:30 pm     
Peru    at    Manchester    7:00 pm     
Pioneer    at    Caston    7:00 pm     
Plainfield    at    Indianapolis Roncalli    7:00 pm     
Portage    at    Merrillville    8:00 pm     
Prairie Heights    at    Central Noble    7:00 pm     
Richmond    at    Muncie Central    7:00 pm     
River Forest    at    Hanover Central    8:00 pm     
Rushville    at    Batesville    7:00 pm     
Salem    at    Brownstown Central    7:00 pm     
Scottsburg    at    Corydon Central    7:00 pm     
Seeger    at    Riverton Parke    7:00 pm     
Seymour    at    Floyd Central    7:00 pm     
Shelbyville    at    New Castle    7:30 pm     
Shenandoah    at    Lapel    7:00 pm     
South Bend Adams    at    Mishawaka    7:00 pm     
South Bend St. Joseph    at    South Bend Clay    7:00 pm     
South Decatur    at    Milan    7:00 pm     
South Newton    at    Watseka (Ill.)    8:00 pm     
South Spencer    at    Owensboro Catholic (Ky.)    8:00 pm     
Southern Wells    at    Park Tudor    7:30 pm     
Southport    at    Terre Haute North    7:30 pm     
Speedway    at    Indianapolis Ritter    7:00 pm     
Springs Valley    at    West Washington    7:00 pm     
Sullivan    at    North Putnam    7:00 pm     
Taylor    at    Eastern (Greentown)    7:00 pm     
Tecumseh    at    Forest Park    7:30 pm     
Tell City    at    Pike Central    7:30 pm     
Terre Haute South    at    Perry Meridian    7:30 pm     
Tri-Central    at    Clinton Prairie    7:00 pm     
Tri-County    at    North White    7:00 pm     
Trinity Lutheran    at    Knightstown    7:00 pm     
Tri-West    at    Western Boone    7:00 pm     
Turkey Run    at    South Vermillion    7:00 pm     
Twin Lakes    at    Rensselaer Central    7:30 pm     
Union City    at    Monroe Central    7:30 pm     
Vincennes Lincoln    at    Mount Vernon (Posey)    8:00 pm     
Wabash    at    Maconaquah    7:00 pm     
Warren Central    at    Lawrence Central    7:00 pm     
Warsaw    at    Elkhart Memorial    7:00 pm     
Washington    at    North Daviess    7:00 pm     
Wes-Del    at    Tri    7:00 pm     
West Vigo    at    Northview    7:00 pm     
Whiteland    at    Franklin    7:00 pm     
Whiting    at    Wheeler    8:00 pm     
Whitko    at    Rochester    7:00 pm     
Winamac    at    LaVille    7:30 pm     
Winchester    at    Union County    7:00 pm     
Yorktown    at    Delta    7:30 pm     
Zionsville    at    Brebeuf Jesuit    7:00 pm    

MORE TOP STORIES | Southport parents pull students out of district due to bullying | 78-year-old man killed in Fishers plane crash | 27-year-old soldier from Marion, Indiana dies at Fort Bragg | Cannabis church founder Bill Levin finds beloved peacock 'Bert' murdered | Home Tour: Converted church on Fletcher Ave. renovated to the nines

Top Trending Videos

 

Print this article Back to Top