News

Actions

Indiana high school football: The full schedule of Friday's games

Posted: 6:29 AM, Sep 29, 2017
Updated: 2017-09-29 06:29:09-04

High school football is in full swing in Indiana! Check out the full schedule of tonight's games below:

Tip: Press Ctrl + F, or Command + F on a Mac, to find your team's game.

FRIDAY, SEP. 29
         
ALL TIMES EASTERN
Adams Central at Southern Wells 7:00 pm  
Anderson at Indianapolis Tech 7:00 pm  
Batesville at Greensburg 7:00 pm  
Bedford North Lawrence at Floyd Central 7:00 pm  
Beech Grove at Indianapolis Ritter 7:00 pm  
Blackford at Madison-Grant 7:00 pm  
Bloomington North at Franklin Central 7:30 pm  
Bluffton at Heritage 7:00 pm  
Boone Grove at Hammond Noll 8:00 pm  
Boonville at Princeton 8:00 pm  
Bowman Academy at Appleton West (Wis.) 8:00 pm  
Brown County at Edgewood 7:00 pm  
Brownstown Central at Clarksville 7:00 pm  
Cambridge City Lincoln at Union City 7:00 pm  
Carmel at Ben Davis 7:00 pm  
Castle at Evansville Harrison 8:00 pm  
Charlestown at Corydon Central 7:00 pm  
Churubusco at Central Noble 7:00 pm  
Cincinnati Winton Woods (Ohio) at Indianapolis Chatard 7:00 pm  
Clinton Central at Carroll (Flora) 7:00 pm  
Clinton Prairie at Taylor 7:00 pm  
Columbus East at Madison 7:00 pm  
Concord at Plymouth 7:00 pm  
Connersville at East Central 7:00 pm  
Covington at Attica 7:00 pm  
Crawfordsville at Lebanon 7:00 pm  
Culver at Caston 7:00 pm  
Culver Academy at Indianapolis Howe 7:00 pm  
Danville at Frankfort 7:00 pm  
Decatur Central at Greenwood 7:00 pm  
Delphi at North Newton 7:30 pm  
Delta at Pendleton Heights 7:30 pm  
East Chicago Central at Gary West 8:00 pm  
East Noble at Columbia City 7:00 pm  
Eastbrook at Frankton 7:00 pm  
Eastern (Greentown) at Tri-Central 7:00 pm  
Eastern (Pekin) at Salem 7:00 pm  
Eastern Greene at Edinburgh 7:00 pm  
Eastside at Fremont 7:00 pm  
Elkhart Central at South Bend Adams 7:00 pm  
Elwood at Alexandria 7:00 pm  
Evansville Bosse at Evansville Mater Dei 8:00 pm  
Evansville Central at Evansville Memorial 8:00 pm  
Evansville Reitz at Evansville North 8:00 pm  
Fairfield at Garrett 7:00 pm  
Fort Wayne Concordia at Fort Wayne Wayne 7:00 pm  
Fort Wayne Luers at Fort Wayne Dwenger 7:00 pm  
Fort Wayne North at Fort Wayne South 7:00 pm  
Fort Wayne Snider at Fort Wayne Northrop 7:00 pm  
Fountain Central at South Vermillion 7:00 pm  
Franklin at Plainfield 7:00 pm  
Franklin County at South Dearborn 7:00 pm  
Frontier at Tri-County 7:00 pm  
Gibson Southern at Pike Central 7:30 pm  
Goshen at Northridge 7:00 pm  
Greencastle at Northview 7:00 pm  
Greenfield-Central at Yorktown 7:30 pm  
Hagerstown at Centerville 7:00 pm  
Hammond Clark at Hammond Gavit 8:00 pm  
Hammond Morton at Hammond 8:00 pm  
Hanover Central at Wheeler 8:00 pm  
Harrison (West Lafayette) at McCutcheon 7:00 pm  
Hobart at Highland 8:00 pm  
Homestead at Carroll (Fort Wayne) 7:00 pm  
Indian Creek at Cascade 7:00 pm  
Indiana Deaf at Dugger Union 7:00 pm  
Indianapolis Broad Ripple at Covenant Christian 7:00 pm  
Indianapolis Cathedral at Ryle Union (Ky.) 7:00 pm  
Indianapolis Lutheran at Monrovia 7:00 pm  
Indianapolis Northwest at Heritage Christian 7:00 pm  
Indianapolis Roncalli at Fishers 7:00 pm  
Indianapolis Scecina at Triton Central 7:00 pm  
Jasper at Mount Carmel (Ill.) 7:30 pm  
Jay County at South Adams 7:00 pm  
Jeffersonville at New Albany 7:00 pm  
Kankakee Valley at Andrean 8:00 pm  
Knox at Pioneer 7:30 pm  
Lafayette Jeff at Richmond 7:00 pm  
Lake Central at Chesterton 8:00 pm  
Lakeland at West Noble 7:00 pm  
LaPorte at Crown Point 8:00 pm  
LaVille at John Glenn 7:00 pm  
Lawrence Central at North Central (Indianapolis) 7:00 pm  
Lawrenceburg at Rushville 7:00 pm  
Leo at Huntington North 7:00 pm  
Lewis Cass at Lapel 7:00 pm  
Linton-Stockton at North Knox 7:00 pm  
Logansport at Kokomo 7:00 pm  
Lowell at Munster 8:00 pm  
Manchester at Whitko 7:00 pm  
Martinsville at Indianapolis Manual 7:00 pm  
Merrillville at Valparaiso 8:00 pm  
Mishawaka at South Bend St. Joseph 7:00 pm  
Mississinewa at Oak Hill 7:00 pm  
Mitchell at Providence 7:00 pm  
Monroe Central at Eastern Hancock 7:00 pm  
Mount Vernon (Posey) at Scottsburg 8:00 pm  
Muncie Central at Marion 7:00 pm  
New Haven at Bellmont 7:00 pm  
New Prairie at Mishawaka Marian 7:30 pm  
Noblesville at Hamilton Southeastern 7:00 pm  
North Daviess at Wood Memorial 8:00 pm  
North Decatur at Anderson Prep Academy 7:00 pm  
North Judson at Triton 7:30 pm  
North Miami at Wabash 7:00 pm  
North Posey at Tell City 8:30 pm  
North Putnam at West Vigo 7:00 pm  
Northeastern at Union County 7:00 pm  
Northfield at Maconaquah 7:00 pm  
NorthWood at Elkhart Memorial 7:00 pm  
Norwell at DeKalb 7:00 pm  
Oldenburg Academy at Milan 7:00 pm  
Owen Valley at Cloverdale 7:00 pm  
Paoli at Crawford County 7:00 pm  
Park Tudor at Speedway 7:00 pm  canceled
Penn at South Bend Clay 7:00 pm  
Perry Meridian at Columbus North 7:00 pm  
Pike at Center Grove 7:00 pm  
Portage at Michigan City 8:00 pm  
Prairie Heights at Angola 7:00 pm  
Rensselaer Central at Benton Central 8:00 pm  
River Forest at Lake Station 8:00 pm  
Riverton Parke at North Central (Farmersburg) 7:00 pm  
Rockville at North Vermillion 7:00 pm  
Seymour at Jennings County 7:00 pm  
Shelbyville at New Palestine 7:30 pm  
Shenandoah at Winchester 7:00 pm  
Sheridan at Tipton 7:30 pm  
Silver Creek at North Harrison 7:00 pm  
South Bend Riley at Jimtown 7:00 pm  
South Bend Washington at Bremen 7:00 pm  
South Central (Union Mills) at Griffith 8:00 pm  
South Newton at Dwight (Ill.) 8:00 pm  
South Spencer at Forest Park 7:30 pm  
Southridge at Heritage Hills 7:30 pm  
Southside HomeSchool at Indianapolis Washington 7:00 pm  
Southwood at Peru 7:00 pm  
Sullivan at South Putnam 7:00 pm  
Switzerland County at South Decatur 7:00 pm  
Tecumseh at Springs Valley 7:30 pm  
Terre Haute North at Bloomington South 7:30 pm  
Terre Haute South at Southport 7:30 pm  
Tippecanoe Valley at Rochester 7:00 pm  
Traders Point Christian at Rock Creek Academy 7:00 pm  
Tri at Knightstown 7:00 pm  
Tri-West at North Montgomery 7:00 pm  
Turkey Run at Seeger 7:00 pm  
Twin Lakes at Hamilton Heights 7:30 pm  
Warren Central at Lawrence North 7:00 pm  
Washington at Vincennes Lincoln 7:30 pm  
Wawasee at Warsaw 7:00 pm  
West Lafayette at Lafayette Central Catholic 7:00 pm  
West Washington at Perry Central 7:30 pm  
Western at Northwestern 7:00 pm  
Western Boone at Southmont 7:00 pm  
Westfield at Avon 7:00 pm  
Whiteland at Mooresville 7:00 pm  
Whiting at Calumet 8:00 pm  
Winamac at West Central 7:00 pm  
Zionsville at Brownsburg 7:00 pm  

Source: indianahsfootball.homestead.com